MAJA GOŹDZIK

Kim jesteś?
Maja, mega pozytywna osoba, swoją przygodę z reggaetonem zaczęła trzy lata temu. Prowadzi liczne warsztaty między innymi na festiwalu ‚Slot Art Festiwal’. Szkoli się u boku najlepszych polskich oraz zagranicznych instruktorów, uczestniczy w licznych warsztatach i festiwalach. Tancerka w reggaetonowej formacji Shake It! Uwielbia także tańce latynoamerykańskie głównie bachatę, ale także salsę, zouka oraz kizombę.
Dlaczego tańczysz?
Tańczę, ponieważ reggaeton wyzwala pozytywne emocje, pewność siebie, poprawia kondycję i sylwetkę a także relaksuje i jest odskocznią od codziennego stresu . Wyrażamy siebie poprzez taniec, chcę zarażać innych milością do tańca, uwielbiam w nim to, że możemy porozumieć się z kimś bez słów.
Jakie są twoje zajęcia?
Reggaeton to dynamiczna mieszanka rytmów salsy, reggae z jamajskim brzmieniem dancehallu, oraz domieszką amerykańskiego hip-hopu. Obecnie jeden z najpopularniejszych tańców na Kubie, staje się coraz modniejszym stylem w Ameryce Łacińskiej oraz w Europie. Charakterysuje się mocnym ruchem klatki i bioder. Jest tańczony zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Jednocześnie zmysłowy i dynamiczny taniec wyzwala kobiecość i energię, natomiast mężczyźni pokazują swoją siłę i odwagę. Reggaeton pomaga wypracować szybkość ruchu i izolacje ciała, wyrabia pewność siebie, a sekwencje ruchów można wykorzystać na każdej imprezie.